چگونه به اکسپلور وارد شویم

چگونه به اکسپلور وارد شویم

چگونه به اکسپلور وارد شویم

بزرگترین دغدغه برای تمام کسانی که در اینستاگرام فعالیت میکنند، این است که بیشتر دیده شوند و مخاطب بیشتری جذب کنند و پست آنها به اکسپلور وارد شود، در این آموزش یاد میگیریم چگونه با توجه به یک سری نکات وارد اکسپلور اینستاگرام شویم و رشد چند برابری داشته باشیم.

معمولا در هر کسب و کاری چه آنلاین و چه آفلاین یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار جذب مخاطب و مشتری جدید است و شما هم اگر کسب و کار آنلاینی دارید و در اینستاگرام  فعالیت می کنید، یکی از بزرگترین دغدغه های شما دیده شدن رشد کردن پیج اینستاگرامتان است، وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام یکی از این فرصت ها است که شما بتوانید به سرعت دیده شوید و رشد داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم  تا آنجای که ممکن است از بیان مطالب غیر مرتبط و حاشیه ای دور باشیم و مستقیم به اصل مطلب برویم که چگونه باتوجه کردن به یک سری نکات میتوانیم وارد اکسپلور  اینستاگرام شوید.

اکسپلور اینستاگرام

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث شویم لازم دانستیم یک مقدار در مورد اکسپلور اینستاگرام صحبت کنیم تا برای کسانی که به تازگی با این فضا آشنا شده اند و یا تصمیم دارند به طور جدی فعالیت کنند، مقداری اطلاعات و آشنایی نسبی داده شود تا بدون مشکل بتوانند این مبحث را با ما دنبال کنند. همانطور که در اپلیکیشن اینستاگرام مشاهده کردید اکسپلور یا صفحه سراسری به شکل علامت ذره بین در پایین اپلیکیشن اینستاگرام قرار دارد. معمولا وقتی شما وارد این بخش می شوید یک سری پست ها و محتواها مشاهده می کنید، که برای شما جذاب هستند و خیلی از پست ها که منتشر شده اند از پیج های هستند که شما دنبال کنند آن نیستید اما میبینید که پست ها با روحیاط و علایق شما سازگارند، آیا تا بحال برایتان این سوال پیش آمده که چطور همچین اتقاقی می افتد، در ادامه مقاله شما هم یاد میگیرید چگونه پست های شما برای مخاطبینی که به محتوا شما علاقه دارند نشان داده شود.

اکسپلور اینستاگرام به بیان ساده

اکسپلور اینستاگرام (Explore) صفحه‌ای است که پست‌هایی از کلیه صفحات سراسری اینستاگرام(چه آن‌هایی که را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است پیروی می‌کنند،و معمولا به رفتار شما و مخاطبین و علایق شما نیز مرتبط است البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد. تمام تلاش اینستاگرام در بخش اکسپلور نمایش پست های مورد علاقه کاربر و افزایش حضور کاربران در اینستاگرام است. اکسپلور اینستاگرام بر اساس الگوریتم علاقه مند سازی مشتری فعالیت می کند.

اکسپلور اینستاگرام

چینش محتوا در اکسپلور اینستاگرام

صفحه اکسپلور اینستاگرام معمولا از تصاویر، ویدیو ها تشکیل شده است. نمایش محتوا در این صفحه برای هر کاربر متفاوت است و چینش محتوا درون آن بر اساس چند معیار  اصلی صورت می‌گیرد، البته نوع الگوریتم اینستاگرام در انتخاب محتوا به طور دقیق مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد طبق روال زیر محتواها انتخاب می‌شوند:

افرادی که شما دنبال می‌کنید و محتوایی که آن‌ها می‌پسندند.

پست‌هایی که معمولاً می‌پسندید و حساب‌های مشابه که در گذشته دنبال کرده‌اید.

بر اساس پست های که شما آن ها را مشاهده کرده اید

پست های که برای  تعداد زیادی از کاربران جذابیت داشته اند.

بر اساس هشتگ هایی که شما از آن استفاده و یا آن ها را دنبال کرده اید.

اگر بخواهیم یک مثال ساده برای همه موارد بالا بزنیم تا درک این موارد برای شما راحت تر باشد، می توانیم مثال یک نوازنده پیانو را بیان کنیم، اگر شما یک نوازنده پیانو باشید، قطعاً علاقه شما به موسیقی بیشتر از افراد عادی است، شما به صورت تخصصی تر و جدی تر این حرفه را دنبال می کنید، قطعا دوستان شما نیز از گروه های موسیقی هستند و نیز مانند شما به پیج های مرتبط به موسیقی علاقه دارند، امکان دارد یک پست برای عموم و حتی متخصصین این حوزه بسیار جذاب و پر سروصدا باشد یا شماید دوستان شما به یک پست موزیک علاقه ای نشان دهند و حتی تعاملی با آن داشته باشند، امکان دارد پیج های محبوب موسیقی که دوستانتان آن را فالو کرده باشند و شما آن را دنبال نکرده اید وجود داشته باشد، خب جواب سوال مشخص است وقتی شما به صفحه اکسپلور خود وارد می شوید بسیار از پست های مرتبط به حرفه  خود را مشاهده میکنید که هم حس خوبی برای شما دارد هم برای شما خوشایند است.

به بیان دیگر محتواهای درون این صفحه به حساب‌های مختلفی تعلق دارد. الگوریتم اینستاگرام بر اساس علایق شما، محتوای صفحه اکسپلور را برای شما انتخاب می‌کند و در اختیارتان قرار می‌دهد.

چگونه محتوای ما در اکسپلور دیده شود

اگر تصمیم جدی دارید که در اکسپلور دیده شوید باید به نکات زیر توجه کنید، باید کار خودتان را جدی بگیرید و از رفتارهای و باور های غلطی که در گذشته داشتید دوری کنید و بر اساس الگوریتم های اینستاگرام پیش بروید. آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام حداقل ماهی یک بار وارد صفحه اکسپلور می‌شوند. پس فرصت را از دست ندهید و با توجه کردن به چند نکته کسب و کار خود را متحول کنید.

از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ ها برای شما معجزه می کنند، سعی کنید همیشه از هشتگ های مرتبط به محتوا و کسب و کارتان استفاده کنید، تنوع در هشتگ گذاری فراموش نشود بین ۱۲ تا ۱۸ هشتگ بهترین تعداد هشتگ برای هر پست به شمار می آید و مقاله ۵ نکته مهم در هشتگ گذاری را مطاعه کنید.

مخاطب خود را به خوبی بشناسید

یکی از اولین قدم ها و مهم ترین آنها در هر کسب و کاری شناخت مخاطب است، شما بعد از شناخت می توانید بفهمید بیشتر در چه رده سنی قرار دارند چه جنسیتی دارند و به چه چیزی بیشتر علاقه نشان می دهند و هدفشان از دنبال کردن شما چیست، یه راحتی بعد از شناخت میتوانید برای مخاطبین خود محتوای جذاب تولید کنید.

کاربران را به تعامل داشتن تشویق کنید

سوال کردن از کاربران، گذاشتن مسابقه، محتوای چالشی و جذاب و هر کار دیگری که می‌توانید برای افزایش تعامل کاربر با محتوایتان انجام دهید، کوتاهی نکنید. هرچه پست اینستاگرامتان لایک و کامنت بیشتری دریافت کند، شانس بیشتری دارد تا در صفحه‌ی اکسپلور مخاطب هدفتان نمایش داده شوید.

در ساعات و روز های مناسب پست ارسال کنید

از آنجایی که معمولا محتواهای زیادی در هر ساعت از شبانه روز در اینستاگرام منتشر می شود، شما باید حتما توجه داشته باشید که چه زمانی برای ارسال پست مناسب است و بهترین بازخورد را دارد، این نکته را فراموش نکنید برای هر کسب و کاری در یک ساعت شبانه روز تایم پیک آنلاین شدن کاربران آن است و هر پیجی بر اساس مخاطبین خود متفاوت است، این گزارش را به راحتی می توانید از بخش آنالیز اینستاگرامتان insight به دست بیارید، نکته‌ای که باید حتماً مد نظر قرار دهید این است که باید محتوای خود را در زمان‌هایی منتشر کنید که فالوورهای شما آنلاین هستند تا بتوانند پست شما را ببینند. یکی از اولویت‌های الگوریتم اینستاگرام برای وارد کردن محتوای شما به صفحه اکسپلور، زمان‌بندی است. با بازدید بالای پست، تعامل یا انگیجمنت پست بالا می‌رود و می‌توانید خیلی راحت به صفحه اکسپلور راه پیدا کنید.

محتوای با کیفیت تولید کنید

محتوا با کیفیت همه چیز است، محتوایی تولید کنید که برای مخاطبین جذاب باشد و هم آنها را به دنبال کردن شما تشویق کنند که محتواهای آینده شما را از دست ندهند، برای تولید محتوا وقت بگذارید و به مخاطب خود ارزش دهید.

نتیجه گیری

اگر تصمیم دارید، رشد چشمگیری داشته باشید و دنبال کنندهای بیشتری جذب کنید از اکسپلور اینستاگرام غافل نشوید، این را نیز فراموش نکنید بر اساس نیاز مخاطبین خود محتوای با کیفیت تولید کنید و عجله نکنید، قبل از هر کاری باید مخاطبین خود را بشناسید و محتوای متناسب با سلیقه‌ی  آنها خلق کنید، هشتگ ها را جدی بگیرید و بهتر دیده شوید.

در تلگرام

ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

ما را دنبال کنید

برچسب‌ها:
تا کنون کسی برای این مطلب دیدگاهی ارسال نکرده است (اولین نفر باشید)

دیدگاه خود را بنویسید