حذف فالوور فیک اینستاگرام

حذف فالوور فیک اینستاگرام

حذف فالوور فیک اینستاگرام

اگر شما در اینستاگرام فعالیت می کنید یا ادمین پیج اینستاگرام هستید، یکی از بزرگترین دغدغه های شما وجود فالوور فیک (دنبال کننده غیر واقعی) است، ما در این مقاله دلایل سمی بودن همچین فالوورهای برای پیج اینستاگرام را بیان می کنیم و با کمک چند ابزار و راهکار به شما کمک می کنیم تا حد ممکن از دست همچین فالوورهایی راحت شوید.

در گذشته که الگوریتم های اینستاگرام آنچنان سخت گیرانه نبودند و کاربران میزان کیفیت و اعتبار یک پیج رو به تعداد دنبال کنندگان آن میدانستند، بازار جذب فالوورهای غیر واقعی داغ بود، اکثریت تازه کارها دوست داشتند ره صد ساله را یک شبه طی کنند، مدیران پیج با پرداخت مبلغ ناچیزی هزاران فالوور یک شبه جذب میکردند و دچار توهم زدگی بیزینسی می شدند و فکر میکردند دیگر همچیز تمام است، اما خوب نتیجه با گذشت زمان تغییر کرد، فالوورهای غیر واقعی به هزارو یک علت دشمن پیج ها شدند و همه تصمیم گرفتند از شر این مزاحم های خواسته راحت شوند، از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله مشکلات داشتن فالوور غیر واقعی را شرح دهیم و راهکاری برای حذف فالوورهای غیر واقعی اینستاگرام پیشنهاد دهیم.

چرا نباید فالوور فیک اینستاگرام داشته باشیم

فالوورهای فیک یا غیر واقعی همانطور که از اسمشان پیداست، هرگز پستی را ندیده، نخواهند پسندید و در نهایت نظری در رابطه‌ با آن‌ها نخواهند داد. شما با داشتن تعدادی زیادی فالوور فیک، اعتبار خود را نزد مخاطبان واقعی خود از دست می دهید. مخاطبان همگی باهوش هستند و به راحتی میتوانند تشخیص دهند که این پیج اینستاگرام چه وضعیتی دارد، لطفاً از تزریق فالوور غیر واقعی خودداری کنید، این یک روش فریب‌کارانه است که می‌تواند به راحتی اعتماد مخاطبان شما را به درستی و راستی خدمات و محصولاتی که به آن‌ها عرضه یا تبلیغ می‌کنید، خدشه‌دار کند.

معایب داشتن فالوور فیک اینستاگرام

اگر شما هم تصمیم دارید به پیج خود فالوور غیر واقعی تزریق کنید و یا در گذشته اینکار را انجام داده اید بهتر است با برخی از مشکلاتی و معایب آن آشنا شوید.

اینستاگرام فالوورهای فیک را حذف میکند

الگوریتم های جدید اینستاگرام بسیار هوشمند شده اند و تمام رفتار های شما و فالوورهایتان را زیر نظر قرار میدهند، اگر شما در صفحه خود دنبال کننده ای داشته باشید که هیچ فعالیتی انجام نمیدهد و فقط به عنوان یک دنبال کننده در اینستاگرام وجود دارد توسط اینستاگرام حذف می شوند! به عبارت دیگر اینستاگرام کاربرانی را که هیچ عکس‌العملی در صفحه شما ندارند را به عنوان فالوور غیرفعال به حساب می‌آورد و آنها را حذف می‌کند.

نرخ تعامل مخاطبین بسیار پایین است

هدف شما از فعالیت در شبکه های اجتماعی چیست؟ آیا جز این است که دیده شوید، وجود فالوور غیر واقعی نرخ تعامل شما را به شدت پایین می آورد، در واقع هر کسب و کاری می‌خواهد کاربران صفحه خود را به مشتریان خود تبدیل کنند.شما با داشتن فالوور غیر واقعی که نه تنها لایک یا کامنتی برای شما نمی‌گذارند، بلکه خریدی هم از شما انجام نمی دهند!  و نسبت تعامل با صفحه شما به شدت پایین می آید، مثل لایک، کامنت (نظر)، سِیو (ذخیره) و شِیر (به‌اشتراک‌گذاری) اگر بخواهیم یک مثال شفاف بزنیم تا بحال برای شما پیش آمده است که وارد یک صفحه اینستاگرام شدید و آن صفحه نزدیک به ۱۰۰ هزار فالوور دارد ولی تعداد لایک آن ۳۰ عدد باشد، این واقعا بدترین اتفاقی است که برای یک پیج می تواند بیفتد نرخ تعامل بسیار پایین در کنار فالوور بسیار زیاد هر کاربر غیر متخصصی به راحتی میتواند بفهمد که پیج شما با دنبال کننده غیر واقعی رشد کرده و اعتبار شما به شدت زیر سوال میرود.

حذف صفحات جعلی و دارای فالوور فیک

اینستاگرام همیشه الگوریتم‌های خود را برای ایجاد تجربه کاربری خوب برای کاربران خود در حال تغییر می باشد، اینستاگرام دائماً در حال بررسی صفحات هستند و اگر یک صفحه فالوورهای فعالی نداشته باشد و تعداد آن‌ها زیاد باشد، آن صفحه را بلاک یا حذف می‌کند.

عدم تشخیص عملکرد

دنبال‌کنندگان غیر واقعی اینستاگرام می‌توانند معیارهای عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهند. اگر تعداد زیاد از دنبال کنندگان شما، واقعی نباشند؛ اندازه‌گیری میزان ارتباط  و تعامل مخاطب هدف شما با صفحه، عملاً غیرممکن است. هیچ‌گاه نخواهید فهمید که پست‌های شما چقدر خوب عمل می‌کنند یا نظر واقعی مخاطبان شما چیست.

آموزش حذف فالوور فیک اینستاگرام

در حال حاضر یکی از بزرگترین دغدغه های مجموعه های مختلف حذف فالور های غیر واقعی است،تشخیص  و حذف فالوورهای فیک برای برندهایی که قصد برقراری رابطه تجاری و تبلیغ محصولات و خدمات خود را دارند به شدت مهم شده است، ما برای رسیدن به این هدف دو راه را به شما پیشنهاد میکنم.

تشخیص و حذف موردی فالوورها

راحت ترین و عام ترین راه حذف فالوور ها حذف یکی یکی آنهاست، شما باید تمام پروفایل های دنبال کنندگان خود را بررسی کنید غیر واقعی ها را حذف کنید برای تشخیص فالوور غیر واقعی اصلا کار سختی ندارید با توجه کردن به چند مورد ساده به راحتی میتوانید آنها را تشخیص دهید.

  • بررسی پست ها و محتوای منتشر شده
  • بررسی ID و نام کاربری
  • بررسی تصویر پروفایل فالوورها
  • بررسی نسبت دنبال کننده به دنبال شونده

در گذشته برای حذف یک فالوور باید آن را بلاک  می کردیم، ولی با اضافه شدن امکانات جدید در اینستاگرام به راحتی شما میتوانید با وارد شدن به قسمت فالوورها آن را حذف کنید، البته قبل از اینکه اکانتی را remove کنید اول داخل صفحه پروفایل آن شده و بررسی های لازم که در قسمت بالا اشاره کردیم را انجام دهید و در صورت اینکه دیدید اکانت مربوطه غیرواقعی یا همان کم فعال بوده اقدام به حذف آن بکنید.به همین منظور برای پاک کردن فالوور های فیک خود با مراجعه به صفحه پروفایل  و ورود به بخش followers وارد لیست اکانت های دنبال کننده خود شوید. و با لمس آیکون سه نقطه که در در روبرو هر اکانت وجود دارد فیلد remove را انتخاب کنید تا فالوور حذف شود.

حذف فالوور های غیر واقعی با ربات ها و اپلیکیشن ها

راهکار بالا اگر فالوور غیر واقعی زیادی نداشته باشید بسیار موثر و کاربردی است اما اگر تعداد فالوور غیر واقعی زیادی داشته باشیم مجبوریم از ابزارهای کاربردی برای حل این مشکل استفاده کنیم،شما با کمک این برنامه‌ها می‌توانید به راحتی حذف دسته جمعی فالوورهای فیک خود را انجام دهید. برای حذف دسته جمعی فالوور های فیک همچنین می‌توانید از اپلیکیشن‌های مناسب هم استفاده کنید.

FakeFind - Clean Fake Followers on Instagram‏
۱- اولین ابزاری که می توانیم  معرفی کنیم، اپلیکیشن اندرویدی FakeFind است، این ابزار طبق گفته خود به شما امکان می دهد تا حساب های جعلی را در اینستاگرام تحلیل و شناسایی کنید. و آنها را با یک کلیک پاک کنید. این ابزار به تازگی منتشر شده است و در همین مدت کوتاه بیش از ۱۰۰۰ نصب موفق داشته است، شما میتوانید با مراجعه به لینک گوگلی پلی FakeFind این ابزار را دانلود و نصب کنید.
اپلیکیشن FakeFind
Unfollow-Cleaner
۲- دومین ابزاری که میتوانیم به شما معرفی کنیم اپلیکیشن Unfollow & Cleaner  است، این ابزار طبق گفته سازنده بهترین ابزار برای پاک کردن فالوور ها در اینستاگرام است، در توضیحات اپلیکیشن اشاره کرده که دوستانی که بعد از پرداخت هزینه فالوور غیر واقعی دریافت کرده اند و پیشمان هستند میتوانند با یک کلیک هر چیزی که لازم ندارید را پاک کنید،این ابزار بیش از ۱۴۰۰۰ نصب موفق داشته است، شما میتوانید با مراجعه به لینک گوگلی پلی Unfollow & Cleaner 2020 این ابزار را دانلود و نصب کنید.
Unfollow Cleaner اپلیکیشن

نتیجه گیری

اهمیت حذف فالوور غیر واقعی را بیان کردیم و به چند راهکار برای حذف آنها اشاره کردیم، بعضی از افراد بدون آگاهی اقدام به خرید فالوور غیر واقعی می کنند که این امر در آینده خسارت زیادی به یک کسب و کار میزند،اینستاگرام همواره با پیشرفته‌ کردن  و الگوریتم‌های خود به تشخیص و پاک کردن فالوورهای فیک در صفحات مجازی مشغول است، ممکن است به خاطر عدم تعامل لازم و وجود بیش از اندازه‌ی این فالوورهای اقدام به حذف صفحه شما کند.

اگر شما نیز راهکاری و یا ابزاری برای حذف فالوور غیر واقعی می شناسید در بخش نظرات برای بگویید، تا بتوانیم از تجربیات ارزشمند شما استفاده کنیم،

در تلگرام

ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

ما را دنبال کنید

تا کنون کسی برای این مطلب دیدگاهی ارسال نکرده است (اولین نفر باشید)

دیدگاه خود را بنویسید